Nielen krásne, ale aj zdravé

V súčasnosti patrí starostlivosť o chodidlá k modernému životnému štýlu v celkovej starostlivosti o telo. Ošetrenie chodidiel nie je len estetická záležitosť, ale hlavne rieši mnohé problémy nôh, ako napr. bolestivé otlaky, kurie oká, nadmerne zhrubnutá koža, zhrubnuté a zarastené nechty.

Pravidelným odborným ošetrením na pedikúre sa môžeme týmto problémom vyhnúť, alebo sa ich zbaviť, ale aj maximálne eliminovať nepohodlie chodidiel.

Rôzne deformácie chodidiel sú spôsobené genetickou predispozíciou, ochoreniami súvisiacimi s pribúdajúcim vekom, cukrovkou, nadmernou váhou tela, ale častokrát si tažkosti spôsobujeme sami a to napríklad nosením nesprávnej a nekvalitnej obuvi, ale aj nedostatočnou hygienou a zlou domácou starostlivosťou o nohy a nechty. Hlavne u detí, u ktorých nôžky rastú a formujú sa, by sme mali dať pozor a neobúvať ich do už obnosených topánok a tak do budúcna predchádzať vážnejším ortopedickým vadám.

Nezabúdajme, že nohy potrebujeme celý život, preto si zaslúžia našu pozornosť aj starostlivosť a ony sa nám za to odvďačia.