Domáca starostlivosť

Ak je pokožka na chodidlách zhrubnutá treba ju ešte pred kúpeľom za pomoci pilníka odstrániť. Takýmto suchým opilovaním sa zbavíme naozaj tej najsuchšej vrstvy kože bez toho aby sme si ublížili , alebo narušili celistvosť pokožky. Pilník je potrebné po použití opláchnuť, aby v ňom nezostali čiastočky kože, prípadne vydezinfikovať, aby sme ho mohli použiť znova.

Z hygienických dôvodov nepoužívať pemzu, v ktorej sa okrem zbytkov kože drží aj vlhkosť a to je liaheň pre plesne. Na odstránenie zhrubnutej kože nepoužívať žiadne žiletky a ani iné ostré nástroje, predídeme tak rôznym poraneniam.

Nechty následne upravíme do požadovanej dĺžky a tvaru pedikérskymi klieštikmi a zapilujeme pilníkom na nechty. Nechty sa snažíme upraviť čo najrovnejšie, aj keď samozrejme záleží na tvare a rastu nechtov, na tvare prstov a nechtového lôžka. V zásade však platí, nevystrihávať nechty do veľkých oblúkov, predídeme tak zarastaniu nechtov.

Pri kúpeli chodidiel použiť minimálne raz do týždňa peeling ktorý odstráni starú, osušenú pokožku, premasírujeme a prekrvíme si ním chodidlá a vďaka olejom, ktoré väčšina peelingov obsahuje, pokožku chodidiel zvláčnime a zjemníme.

Po kúpeli je potrebné nohy dostatočne vysušiť, najmä medziprstie. Následne chodidlá nakrémujeme, aby si pokožka udržala dostatok vlhkosti a pružnosti. Samozrejme táto domáca starostlivosť je určená pre bežný typ chodidla a strarostlivosť o nohy treba prispôsobiť individuálne pre každý typ nôh (potivé, suché nohy, mykotické, zhrubnuté, diabetické...).

Pravidelne svojim nohám dopriať odbornú pedikérsku starostlivosť a v starostlivosti pokračovať aj doma, aby ten ľahký krok vydržal čo najdlhšie. Rada vám poradím aká starostlivosť je vhodná pre váš typ chodidla.